Jak to bywa w przypadku innych rodzajów deklaracji podatkowych można zaciągnąć również pożyczkę na PIT-28.
Dokument ten służy do rozliczenia się z fiskusem osobom czerpiącym dochody z działalności gospodarczej (pozarolniczej) a także z umów najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy i tym podobnych pod warunkiem, że są one rozliczane poza działalnością gospodarczą. Aby móc rozliczać się przy pomocy tego formularza należy wybrać sposób rozliczenia o nazwie ryczałt ewidencjonowany. Termin jego składania upływa z końcem stycznia każdego roku.
Wszystkie banki są znane z tego, że udzielając, jakiegokolwiek rodzaju kredytu na pierwszym miejscu myślą o tym, aby taka pożyczka się im opłacała. W takim przypadku ważnym jest ocenić tak możliwości kredytobiorcy, aby nie przyznać mu zobowiązania ponad jego możliwości. Nie zawszę się to bankom udaje, przez co mają wielu dłużników, którzy nie spłacają należności terminowo lub wcale. Jednakże może to wynikać z innych czynników. Dążąc do setna sprawy banki oceniają i obliczają zdolność kredytową każdej osoby, która chce zostać ich klientem.
W związku z taką sytuacją biorą one pod uwagę źródła dochodów klienta, ich wysokość, stabilność, powtarzalność itp. Jak wiadomo najlepszymi partnerami dla banków są osoby zarabiające dużo i najlepiej pracujące na umowę o pracę. Jednak nie każdy ma taki sposób zarobkowania. Dlatego też coraz częściej coraz większa liczba banków dopuszcza bardzo zróżnicowane źródła uzyskiwania przychodów. Pozwala na zaciąganie kredytów na podstawie dochodów, jakie jeszcze do niedawna niebyły brane pod uwagę. Dzięki takiemu rozwojowi sytuacja możliwe stało się zaciąganie pożyczek na PIT-28. Banki skłaniają się do tego by wykorzystywać ten formularz dokumentujący określony rodzaj dochodów, jako podstawę do wyznaczania zdolności kredytowej. Jedną z rodzajów pożyczek na PIT-28 jest kredyt obrotowy. Otwiera to drogę do różnego rodzaju kredytów i pożyczek wielu osobom, które w przeszłości nie miały co liczyć na przychylność banków.
Copyright © 2016 – 2018 • cuks.pl